Kristálykoponya:
Bármilyen bizarr is kinézetre, annál nagyobb pozitív hatással bír. Az ősi kultúrákban az ördögi fenyegetettség, a betegség és bajok elleni védelemre használták. A koponya a legellenállóbb a természet folyamatait tekintve, így az egész test védelmezője.
A kristályokból művészileg elkészített koponyák a mai napig megfejthetetlen titkot jelentenek a régészek számára. A maja hagyomány azt tartja, hogy a koponyák az eljövendő „időváltozás” szent „tudásának tárai”. Ma egyre több krisályból készült halotti koponya tűnik fel, és egy szeminárium elvégzése után mindenki „kommunikálhat” velük.
Az anyagukat tekintve hegyikristályból vagy drágakőből többékevésbé művészien megformált koponyák még ma is a világ legtitokzatosabb jelenségei közé sorolhatók.
A kristályok a kozmikus világ rezgéseinek a hordozói, rezgésükkel energiát tudunk átadni, közvetíteni vagy harmonizálni, így fejtik ki gyógyító hatásukat. A kristályok közül a kvarckristály az egyik leggyakrabban és legnagyobb mennyiségben előforduló fajta. A kristályok, különböző rezgéseket bocsátanak ki magukból, olyan finom energiamezőkkel rendelkeznek, amelyek az élőlényeket különböző energiákkal töltik fel, védik, a belső energiaáramlást szabályozzák. Bizonyára járt már gyógyfürdőben, és hogy érezte magát azután? A gyógyvízben található ásványi anyagok a nélkül segítenek szervezetünknek, hogy lenyelnénk őket. A kövek, kőzetek is ásványokból állnak. A kristályok rezgési frekvenciája az elemi összetevőiknek megfelelően különböző, és így a szervezetünk különböző pontjain képesek rezgéseikkel az auránk, illetve az adott szerv eredeti, ideális rezgési állapotát visszaállítani. A gyógyítás mechanizmusát, végeredményét a szervezetben előforduló valamennyi életfolyamatért illetve jelenségért felelős ásványi anyag és kristályszerkezet kölcsönös együtthatása adja meg. Az ásványok fizikai, lelki és szellemi síkon egyaránt hatnak.
Jáspis:
A kvarccsalád egyik csoportja (kristályosak: hegyikristály, rétegesek: kalcedonfélék, szemcsések: jáspis) szerkezete igen szívóssá teszi a megmunkálásnál. Többnyire színesek, ritkán egyszínűek. Sokszínűségük miatt népszerűek a dísztárgycsiszolás számára ( golyók, szobrok, figurák ), rendkívül elterjedt a természetben. ismert változatai : vörös jáspis, heliotróp, tájképjáspis, prazem, megkövült fa, mookait (mokka) jáspis stb.
Gyógyhatás: a jáspisról szintén megállapítható, hogy jóformán minden területen egyaránt alkalmazhatjuk. A felhasználást illetően a választás fő szempontja a kő színe, amelyet a megfelelő csakraműködésekhez párosítunk. A vörös jáspis túlnyomórészt az akaraterőhöz, megvalósítási képességhez, vérproblémákhoz ajánlott. A sárgát és barnát a gyomor – bélrendszerhez, a zöldet a gyógyulás elősegítéséhez és harmonizáláshoz használjuk. A jáspis minden fajtája erősíti az ellenálló erőt, segíti az emésztést, alkalmazható hasi gyulladás, felfúvódás esetében. Erősítik a hólyagot, segítenek a vesebetegségek, vesekövek, bélfekélyek esetében. Szabályozzák a bélmozgást, erősítik az egész bélrendszert. A vércukorszintre gyakorolt hatásuk miatt nagyon hasznosak a cukorbetegek számára. Csökkentik a vérzéseket, segítenek a menstruációs panaszoknál, az epekólikáknál, a terhességi problémáknál, a terhességi hányingernél, megkönnyítik a szülést, erősítik az ellenálló erőt, fokozzák az aktivitást, segítenek a harag feldolgozásában. Fokozzák a kitartást, elősegítik a kiegyensúlyozottságot, megnyugtatnak, segítenek belátni a hibákat és leépíteni a bűntudatot. Növelik a lelki erőt, újult életerőt adnak. Segítenek májbántalmak esetén, szabályozzák a gyomorsavat, segítenek gyomorfájás és gyomorhurut esetén.
Csakra: a jáspis különböző fajtáinak megfelelő minden csakra
Csillagjegy: Kos, Bika, Ikrek, Rák, Oroszlán, Szűz, Skorpió, Nyilas, Bak, Halak